aktualności

dyrektywa tpd- Jak samodzielnie złożyć wniosek?

Udostępniamy na naszym kanale youtube filmy instruktażowe (naciśnij przycisk youtube u góry strony lub przycisk poniżej), które pomogą w przebiegu całego procesu rejestracji.

Po otrzymaniu identyfikatorów prosimy o przesłanie przydzielonych kodów ID na fax@stopol.pl aby bez problemu zamawiać po 20.05 produkty objęte dyrektywą 🙂

opublikowano dnia 17.05.2019 r.

dyrektywa tpd- kody identyfikacyjne?

Szanowni Państwo, w związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi kodów identyfikacyjnych, które wymagane będą od 20 maja 2019 r. (dyrektywa nr 40/2014/EU) informujemy, że NAJWCZEŚNIEJ od 10 maja będzie można składać wnioski o nadanie kodu: EOID (rejestracja podmiotu) i FID (punkty sprzedaży detalicznej, ważne: wnioski trzeba złożyć dla każdego ze sklepów).

Strona na której składamy wnioski (od 10.05): https://idissuer.pl/

PAMIĘTAJ! Brak nadanych kodów identyfikacyjnych uniemożliwi zakup wyrobów tytoniowych po 20 maja! Po nadaniu kodów prosimy o przesłanie potwierdzeń nadania na nasz adres fax@stopol.pl w celu zarejestrowania ich w naszym systemie sprzedażowym.

Aktualnie działa strona testowa:
https://idissuer.pulab.pl/ na której można sprawdzić jak będzie przebiegał proces rejestracji

Szczegółowe instrukcje dotyczące rejestracji:

1) Jak założyć użytkownika – pobierz

2) Uprawnienia do składania wniosków – pobierz

3) Wniosek o kod podmiotu gospodarczego – pobierz

4) Wniosek o kod zakładu (sklepu) – pobierz

opublikowano dnia 13.04.2019 r.

Kody identyfikacyjne TDP
identyfikacja wyrobów tytoniowych

dyrektywa tpd- jakie zmiany?

W związku z licznymi pytaniami informujemy, że 20 maja 2019 roku wchodzi w życie dyrektywa unijna TDP, która będzie regulować pełną identyfikację wyrobów tytoniowych. Każde opakowanie wyrobu tytoniowego będzie musiało być oznaczone kodem 2D umieszczonym na każdym opakowaniu (przykładowe oznaczenia na zdjęciu, w ofercie część z asortymentu ma już takie oznaczenia). Dane zawierają unikalny numer seryjny produktu, czas produkcji oraz cenę detaliczną – obok kodów znajdują się czytelne identyfikatory.

Głównym celem dyrektywy jest przeciwdziałanie wprowadzaniu do obrotu nielegalnych artykułów tytoniowych. Aby osiągnąć określony cel wprowadzona zostanie oprócz wymienionych oznaczeń konieczność raportowania do organów unijnych i krajowych informacji o wszystkich wydarzeniach (przyjęcie, wydanie, uszkodzenie, zwrot, itp.). Raportowanie dotyczy wszystkich uczestników łańcucha dostaw.

Podsumowując z unikalnego oznaczenia będzie można zidentyfikować producenta, dystrybutora, sklep do którego został dostarczony dany produkt oraz w jakim terminie to nastąpiło.

opublikowano dnia 25.01.2019 r.

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

do kiedy obowiązują banderole z 2018 roku?

Zaczął się okres zmiany banderoli na produktach tytoniowych. Chcielibyśmy uspokoić wszystkich naszych Klientów i przypomnieć, że “stare” banderole należy wyprzedać do końca lutego 2019 roku (do 28.02.2019 r.).

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy
Close Menu